Wpływ rozliczanych kosztów pośrednich na koszty


Wpływ rozliczanych kosztów pośrednich na koszty wytworzenia wyrobów i usług. Autor artykułu to prezes Zarządu Biura Rachunkowości Zarządczej, konsultant w zakresie zarządzania kosztami w przedsiębiorstwie. Specjalizuje się Ceny transferowe 259 wyjaśnień i interpretacji we wdrażaniu systemów budżetowania, zarządzania kosztami także controllingu. Autor licznych publikacji w obszarze budżetowania, controllingu, rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej i rachunkowości. Artykuł jest skierowany do pracowników przedsiębiorstw, którzy w swojej pracy odpowiadają za koszty aktywności przedsiębiorstwa. W szczególności do dyrektorów ekonomicznych, głównych księgowych, pracowników działów ekonomicznych, controllingu również księgowości. A podobnie do kierowników działów produkcyjnych, pracowników działów kosztorysowania produkcji i usług. Podstawowym celem artykułu w tym blogu jest przekazanie praktycznej znajomości w obszarze kalkulacji Komentarz do ustawy o rachunkowości 2019 i rozliczania kosztów w przedsiębiorstwie. W artykule będą omówione zadania dotyczące: metod i rodzajów kalkulacji kosztów, kalkulacji kosztów wyrobów i usług z uwzględnieniem wykorzystywanych zasobów, kalkulacji kosztów zasobów przedsiębiorstwa, rozliczania kosztów, ujmowania kosztów aktywności przedsiębiorstwa, dokumentacji dotyczącej zasad kalkulacji kosztów. Artykuł prowadzony będzie w formie informacyjno-doradczej, w postaci śladowy wykładów połączonych z elementami warsztatów. W celu zilustrowania materiału wykładowego uczestnicy artykułu w tym blogu będą mieli do rozwiązania klika praktycznych zadań, związanych z poruszaną na wykładzie tematyką, przez co będą aktywnie uczestniczyć w szkoleniu. Indywidualne i grupowe rozmowy uczestników artykułu w tym blogu z prowadzącym zapewnią wymianę wiedzy, umiejętności i doświadczeń dodatkowo rozwieją wątpliwości i problemy, nasuwające się w trakcie artykułu w tym blogu. Atrakcyjność artykułu w tym blogu zapewni prezentacja multimedialna, obejmującą tematykę artykułu w tym blogu oraz odwoływanie się do doświadczeń prowadzącego we wdrażaniu rachunku kosztów oraz zakładowych planów kont. Istota, potrzeba i zadania kalkulacji kosztów. Kalkulacja cen i kosztów wyrobów gotowych i usług. Kalkulacja kosztów zasobów z uwzględnieniem stopnia wykorzystania zdolności produkcyjnych. Rozliczenia kosztów wewnętrznych w przedsiębiorstwie a wykorzystanie zasobów. Wpływ rozliczanych kosztów pośrednich na koszty wytworzenia wyrobów i usług. Kontrola kosztów aktywności przedsiębiorstwa. Ewidencja kosztów działalności przedsiębiorstwa na potrzeby kalkulacji kosztów. Dokumentacja (instrukcja) zasad kalkulacji cen i kosztów wyrobów i usług. Analiza i ocena dostosowania rachunkowości na potrzeby kalkulacji i rozliczania kosztów.

Tagi dla artykułu

Ceny transferowe 259 wyjaśnień i interpretacji, Komentarz do ustawy o rachunkowości 2019, księgi rachunkowe

Komentarze: 2


noavatar.png
Rachunkowe zamknięcie roku Fedak 2019-01-16

Ładny post. Po prostu natknąłem się na Twój blog i chciałem powiedzieć, że naprawdę cieszyłem się przeglądaniem postów z bloga. W każdym razie będę subskrybować Twój kanał rss i mam nadzieję, że wkrótce napiszesz!

noavatar.png
Dokumentacja płacowa 2019 2019-01-29

Jestem naprawdę pod wrażeniem twoich umiejętności pisania, a także układem na swoim blogu. Czy jest to płatny temat lub sam to zmodyfikowałeś? W każdym razie nadążaj za doskonałą jakością pisania, rzadko widać takie wspaniałe blogi w dzisiejszych czasach ..